Producenci
Kategorie
Aktualności
26-07-2018
PORADNIK KARPIARZA

Materiały Rozpuszczalne PVA

Wszędzie tam gdzie zachodzi potrzeba punktowego nęcenia, a szczególnie przydatne jest to wiosną i w niewielkich zbiornikach, gdzie nęcenie dywanowe nie zawsze sprawdza się, doskonale sprawdzają się materiały rozpuszczalne PVA dostępne w większości wędkarskich sklepów. Materiały rozpuszczalne PVA wykorzystuje się w przemyśle medycznym, również w wędkarstwie znalazły szerokie zastosowanie. Do punktowego nęcenia stosuje się nici pva, woreczki, siatki, i taśmy. Zaletą punktowego nęcenia jest możliwość idealnego podania zanęty, żaden inny sposób nie jest tak precyzyjny. Z pomocą woreczków czy siatek PVA możemy posłać naszą zanętę typu: ziarna, pelet, kulki razem z przynętą w określone miejsce, czy to za pomocą wywózki, łódeczki zdalnie sterowanej czy z rzutu.
Stosując nici pva możemy nawlec na nie kilka kulek lub pelet i podpiąć je bezpośrednio do haka, polecał bym tu także użycie taśmy ponieważ jest mocniejsza i nie zerwie nam się przy silniejszym wyrzucie.Rozpuszczalność PVA zależy od temperatury wody, czym wyższa temperatura wody tym szybciej się rozpuszcza, a także od rodzaju użytego materiału, woreczek pva  dłużej rozpuszcza się niż siateczka. Dobrej jakości materiał PVA rozpuszcza się całkowicie, nie pozostawia śladu ani zapachu. Należy również pamiętać że materiały te są podatne na działanie wilgoci i trzeba odpowiednio je przechowywać,nie narażając na działanie wody - deszcz itp.
Na rynku dostępnych jest wiele rodzai worków pva o różnych kształtach i wielkości, perforowane, z wbudowanym sznureczkiem z nici do szybkiego zawiązania, o aerodynamicznych kształtach zwiększających dystans rzutu, a także siateczki o różnej średnicy i wielkości. Możemy zawsze dostosować rodzaj materiału jaki użyjemy, do warunków w jakich będziemy go używać lub za pomocą jakiego rodzaju sprzętu będziemy umieszczać go w łowisku. Materiały rozposzczalne maja jeszcze jedną zalętę, możemy nasze zanęty zalewać różnego rodzaju boosterami i liquidami które zazwyczaj mają taki skład który nie rozpuszcza PVA, taki woreczek pva wypełniony pelletem lub kulkami, zalany słodkim gęstym boosterem z niespodzianką w środku w postaci naszego haka z kuleczkę na włosie to bardzo skuteczna metoda na karpie.

Koszyk
...jest pusty

Szukaj

Wpisz szukany produkt


Wyszukiwanie zaawansowane
Promocje
Shimano - Aerlex 10000 XTB
420,00 zł 386,40 zł
Shimano SPEEDCAST 14000 XTB
599,00 zł 479,20 zł
Szybkie płatności On-line
Recenzje
Profess Kulki  POP-UP FLUO Krab Królewski 10/15mm
Znakomity pop-up!! Podwieszam tą kulką każdy "śmierdz-
cy" ze ..

Ocena: 5/5

Informacje
Polecamy
Wysyłka Free
Program - Rabaty
           Sprawdź
    nasze promocje !

Nowości
Bestsellery

Poranek w pracy...;)

Post udostępniony przez CarpTravel (@carp.travel)

Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.