
Proce wędkarskie. Kobry zanętowe, spomby, rakiety.
Łyżki zanętowe. Markery karpiowe.
Nęcenie ryb, wbrew pozorom, to trudna sztuka przyzwyczajania lub szybkiego ściągnięcia karpi w obszar naszego zestawu. Jak maksymalnie wykorzystać siłę wabienia naszej zanęty i jak nie zepsuć sobie łowiska przez nieumiejętne zanęcanie. Poza aspektami smakowymi, musimy dobrać odpowiednią frakcję do pory roku i rodzaju łowiska, przygotować odpowiednią porcję i, co najważniejsze, umieścić zanętę we właściwym miejscu. Trzeba też rozgraniczyć sposoby i techniki samego nęcenia na te mające na celu przyzwyczaić ryby do danego miejsca i pokarmu i na te, które mają nam szybko ściągnąć karpie w łowisko i jednocześnie ich nie nasycić.
Narzędzia do skutecznego nęcenia.
Kobra zanętowa to bardzo proste, niedrogie i skuteczne narzędzie do nęcenia kulkami proteinowymi. Za jej pomocą, bezgłośnie i precyzyjnie zanęcimy dowolne pole nęcenia na dystansie kobry, czyli rury zanętowej. Wybierając kobrę, dostosuj jej średnicę do rozmiaru kulek, którymi będziesz nęcił.
Rakiety zanętowe. Popularny Spomb to rakieta zanętowa, do której załadujemy ziarna, pellety, kulki czy inną mieszankę zanęt. Najlepszym wędziskiem do zanęcania spombem czy innymi rakietami jest specjalne wędzisko zanętowe Spod, czyli bardzo mocna wędka o wytrzymałości 5 i więcej lbs.
Łyżki zanętowe. Pomocne przy nęceniu, ze środków pływających, do mieszania zanęt.
Markery Karpiowe. Rozróżniamy trzy rodzaje markerów karpiowych. Markery H, czyli markery bojki, samo gruntujące, służą do wstępnego zaznaczania łowiska przy sondowaniu ze środków pływających. Po wyznaczeniu potencjalnych miejsc, markery te należy zastąpić markerami tyczkowymi, które pod wpływem naporu żyłki z uciekającym karpiem, "kładą się" uwalniając żyłkę, co umożliwia dalszy hol. Kolejnym rodzajem markera służącym do padania dna jest marker na wędce, który umożliwi spenetrowanie obszaru wody w zasięgu dystansu rzutu.
Wszystkie powyższe rodzaje markerów karpiowych, do sondowania oferujemy w naszym sklepie.